Jak zarobić na wiedzy?

Posted by on 2 grudnia 2015

Jak zarobić na wiedzy?

 

Żyjemy w erze społeczeństwa informacyjnego, co oznacza, że najważniejszym i najcenniejszym dobrem obecnie jest wiedza. Praktycznie każdy z nas posiada wiedzę i doświadczenie, którym może podzielić się z innymi.  Ostatnio bardzo modne stało się zarabianie na wiedzy. I nie jest to bynajmniej dziwne, bo dlaczego nie miałbyś/miałabyś zarabiać na dzieleniu się wiedzą?

Z moich poprzednich wpisów możesz dowiedzieć się Na czym można zarobić pracując 4 godziny tygodniowo? oraz Jak i ile można zarobić w programach partnerskich?, które szczegółowo wyjaśniają jak możesz zarobić dodatkowe pieniądze.

Jak można zarobić na wiedzy? To bardzo proste!

Powiedzmy, że studiujesz lub pracujesz w rachunkowości. Wypełnianie i rozliczanie formularzy PIT nie stanowi dla Ciebie żadnego problemu. Są jednak osoby, dla których wypełnianie PIT-u jest abstrakcją, dlatego też korzystają z usług biur rachunkowych, za odpowiednim wynagrodzeniem oczywiście. Dlaczego więc nie miałbyś zarobić dodatkowych pieniędzy dzieląc się swoją wiedzą? Jak się za to zabrać i od czego zacząć?

Przede wszystkim na początek należy stworzyć kurs w postaci np. ebooka, kursu wideo, lub prezentacji, a następnie umieścić go na odpowiedniej platformie. Na chwilę obecną w internecie znajdziesz dużo platform umożliwiających zarabianie na wiedzy. Najpopularniejsze z nich to eMentor.pl, Interkursy.pl, lub eAkademia.pl. To tylko niektóre z nich. Rejestrując się na nich otrzymujesz miejsce oraz pełne wsparcie sprzedaży swojego kursu, w zamian za odpowiednią prowizję. Wszystko zależy od wybranej platformy, ale oscyluje ona w granicach 10%.

Umieszczając tam swój kurs, ustalasz odpowiednią dla niego cenę, wypełniasz ofertę zachęcającą do zakupu i…. to wszystko! Sprawdzasz tylko jak sprzedaje się Twoja wiedza w internecie. (Do tego jak stworzyć ebooka i jak go sprzedawać odniosę się w innym wpisie).

Czy na sprzedaży wiedzy można zarobić?

Pokażę Ci kilka przykładów:

Poniżej widzisz kurs dotyczący Facebooka. Jak widać cena kursu to 197 zł, na który zapisało się 154 osoby. Z prostego rachunku wynika, że do tej pory, osoba która dodała kurs zarobiła na nim… 30 338 zł! Niezły wynik prawda?

jak sprzedać wiedzę

 

 

 

 

 

 

Poniżej jeden z bardziej motywujących wyników:

Cena kursu 127 zł, zapisanych osób 739 co daje wynik…. 93 853 zł!!!

jak sprzedać wiedzę 1

Jak więc widzisz na wiedzy można zarobić i to bardzo dużo! Wystarczy, że stworzysz swojego ebooka, bądź swój kurs wideo, umieścisz go na jednej z platform i możesz zacząć liczyć pieniądze.

 

 

 

Autor:

Zgłoś wycenę swojej nieruchomości!

Zgłoś wycenę swojej nieruchomości!

Simple Business by Nimbus Themes
Powered by WordPress