Jak rozliczać dochody z RevShare? – poradnik.

Posted by on 4 listopada 2016

co to jest revenue shareJak rozliczać dochody z RevShare? Na jakim druku PIT rozliczać dochody z RevShare? Co jest kosztem uzyskania przychodu w przypadku RevShare?

Znasz to?

Zbliża się końcówka roku, a co za tym idzie – konieczność rozliczenia swoich dochodów z Urzędem Skarbowym. Wszystko jest proste dopóki osiągasz przychody z tytułu umowy o pracę, lub zlecenia itp. Sprawa zaczyna się komplikować w momencie, gdy  osiągasz trudniejsze do rozliczenia dochody. Mam tu na myśli przede wszystkim programy afiliacyjne (np. Money2Money, ComperiaLead, czy AgoraPerformance), sprzedaż kursów internetowych, ebooków oraz popularne RevShare’y (revenue sharing) jak np. FutureAdPro, MX.World czy My24Income. Dostaję masę wiadomości za pośrednictwem Facebooka, jak rozliczać takie dochody.

Najczęściej pojawiające się pytania to:

#1 jaki sposób opodatkowania wybrać?

#2 jak obliczać zaliczki na podatek?

#3 co może być kosztem uzyskania przychodu w przypadku RevShare?

#4 na jakim formularzu rozliczać dochody z internetu?

#5 do kiedy trzeba rozliczyć PIT?

#6 czy trzeba dołączać jakieś dokumenty do PIT?

#7 jak przeliczać waluty?

#8 czy trzeba się rozliczać z Urzędem Skarbowym jeśli trzymam pieniądze na procesorze (np. Payza)?

#9  czy trzeba wpłacać zaliczki na podatek?

#10 jakie koszty można odliczać?

W związku z  tym przygotowałam poradnik „Jak rozliczać dochody z internetu?”, który można znaleźć pod tym linkiem http://agnieszka-dudek.pl/jak-rozliczyc-dochody-z-internetu/. Jeżeli zastanawiasz się, dlaczego ten poradnik jest płatny, to już Ci odpowiadam – w zeszłym roku rozliczyłam ZA DARMO kilkadziesiąt formularzy PIT, które przesyłały do mnie różne osoby z prośbą o pomoc. Nie wzięłam za to ani złotówki. Spędziłam nad nimi masę czasu, bo jak pewnie się domyślasz, spłynęły one do mnie w ostatnim momencie, więc było trochę nerwowo. W tym roku postanowiłam udostępnić ten poradnik za 47 zł, a wszystkie osoby, które go zakupią otrzymają GRATIS wideo, na którym pokazuję DARMOWY PROGRAM DO ROZLICZANIA PIT oraz jak krok po kroku rozliczyć swoje dochody (będą to różne kombinacje np. umowa o pracę i umowa zlecenie, umowa o dzieło, najem powierzchni reklamowych, RevShare’y). Będę pokazywać w jakich kolumnach należy wpisywać odpowiednie kwoty, jakie dokumenty przydadzą się nam przy rozliczaniu, jak policzyć koszty uzyskania przychodu i co może nimi być oraz zamierzam udostępnić dla tych osób również arkusz kalkulacyjny, ułatwiający przeliczanie walut. Pokażę Ci również jak przekazywać swój PIT bez wychodzenia z domu.

Dlaczego akurat 47 zł? Myślę, że jest to uczciwa cena za ilość wiedzy, którą otrzymasz. Oczywiście, możesz skorzystać z pomocy księgowej, ale:

  1. księgowa nie pokaże Ci jak rozliczyła Twój PIT (chyba, że to Twoja znajoma), bo stanowisz dla niej źródło utrzymania, w związku z tym nadal nie będziesz wiedział jak rozliczać swoje dochody,
  2. a co za tym idzie, co roku będziesz ponosił kolejne koszty rozliczania PIT-u, które mogłyby zostać w Twojej kieszeni.

Dodatkowo polecam Ci obejrzenie tego filmu, ponieważ w poradniku udostępniłam możliwość pobrania formularza do przeliczania walut, który automatycznie przeliczy Twoje przelewy w walutach, zsumuje Twoje przychody z każdego miesiąca oraz obliczy zaliczki na podatek, które powinieneś odprowadzać do Urzędu Skarbowego.


Więc, jeśli jesteś przekonany, odbierz poradnik pod tym linkiem http://agnieszka-dudek.pl/jak-rozliczyc-dochody-z-internetu/

Simple Business by Nimbus Themes
Powered by WordPress