Jak i ile można zarobić w programach partnerskich?

Posted by on 5 listopada 2015

Czy zastanawiałeś się jak i ile można zarobić w programach partnerskich? W moim wcześniejszym wpisie Na czym można zarobić pracując 4 godziny tygodniowo? dowiedziałeś się w sposób dość ogólny jak można zarobić dodatkowe pieniądze. Teraz chciałam Ci przybliżyć ideę programów partnerskich oraz szczegółowo je opisać, abyś sam mógł wybrać, który jest dla Ciebie najbardziej odpowiedni.

Do kogo może być adresowany udział w programach partnerskich? Z pewnością dla osób, które:

 • szukają sposobu na zarobienie dodatkowych pieniędzy,
 • nie dysponują dużą ilością czasu ze względu na pracę na etacie, ale potrzebujących dodatkowej gotówki,
 • mają problemy finansowe i szukają sposobu na dodatkowy dochód,
 • dla młodych osób, które jeszcze studiują i nie mogą podjąć pracy na etacie

Jeśli znalazłeś się w grupie wyżej wymienionych osób, mam dla Ciebie rozwiązanie.
Na czym polega współpraca z programami partnerskimi? W dużym skrócie – polecasz produkty aktualnie dostępne w programie partnerskim, udostępniając za pomocą FB, bloga, strony www, czy wśród swoich znajomych linki polecające, a każda osoba, która kliknie w Twój link i skorzysta z oferty, generuje dochód dla Ciebie.

Interesuje Cię pewnie ile można zarobić na programach partnerskich? Wszystko zależy od produktu, który polecasz, bo w różny sposób są one rozliczane. Poniżej masz wyjaśnienie w jaki sposób rozlicza się prowizje w programach partnerskich:

CPC (cost per click) – prowizja za kliknięcie

CPL (cost per lead)prowizja za pozyskanego klienta

CPO (cost per order) – prowizja za każdy sprzedany produkt

CPA (cost per action)za np. zapisanie się do newslettera, rejestrację u reklamodawcy, kalkulację składki ubezpieczeniowej itp.

CPS (cost per sale)prowizja za każdy produkt w zależności od jego wartości np. 2%
od wartości kredytu.

Twoje zarobki mogą być różne, w zależności od tego jakie produkty promujesz. Mogą się one wahać od 1 zł za np. wypełnienie formularza przez klienta, aż do np. 200 zł za założenie konta.

Przejrzyj poniższą tabelę, która szczegółowo opisuje najpopularniejsze programy partnerskie oraz zasady w nich panujące.

Możesz uczestniczyć w kilku programach partnerskich, polecam Ci, aby od razu się zarejestrować w każdym z nich (lub w tym, który najbardziej Ci odpowiada). Poznasz wtedy główny panel programu, aktualnie dostępne produkty do promowania, przez co zaznajomisz się z programem i szybciej będziesz mógł zacząć promować linki, a co za tym idzie – zarabiać.

Program partnerski Opis programu Link do rejestracji
Agora Performance
W tym programie masz możliwość promowania głównie produktów bankowych, ale najlepiej zapoznać się z aktualnie dostępnymi produktami na stronie programu.

 • nie trzeba podpisywać umowy, akceptacja regulaminu jest warunkiem przystąpienia do programu
 • umowa zawierana wstępnie na okres 3 miesięcy, potem automatycznie przedłużana
 • min. wypłata środków od 50 zł netto
 • wypłaty środków  w cyklu miesięcznym
 • wysokość prowizji zależna od promowanego produktu
 • można budować sieć partnerów (CPS 2,5%)
Agora Performance Rejestracja
ComperiaLead Program partnerski oferujący przede wszystkim produkty bankowe (kredyty gotówkowe, hipoteczne, samochodowe), ubezpieczenia, leasing, ale także komunikację i jazdy próbne. Po zarejestrowaniu się w programie, klikając w ten link –> Rejestracja, masz wgląd do wszystkich aktualnych produktów.

 • wypłata prowizji od 50 zł
 • nie trzeba podpisywać umowy
 •  FA i rachunki wystawia się elektronicznie i przesyła pocztą mailową
 • wypłata do 20-go następnego miesiąca po wystawieniu FA/rachunku
 • wysokość prowizji jest zależna od sprzedawanego produktu (metody rozliczeń znajdziesz tutaj)
 • istnieje możliwość budowania sieci partnerów, co oznacza, że każda osoba zapisana przez Twój indywidualny link generuje Ci dochody w postaci 5% miesięcznych zarobków.
 ComperiaLead Rejestracja

Money2Money Program bardzo podobny do powyższego, oferujący podobne produkty. Po rejestracji po kliknięciu w ten link –> Rejestracja możesz sprawdzić dostępność produktów, które możesz polecać.

 • prowizja wypłacana od 100 zł
 •  wypłata w ciągu 14 dni od daty wystawienia rachunku lub faktury- wysokość prowizji jest zależna od sprzedawanego produktu (metody rozliczeń znajdziesz tutaj)
 • nie trzeba podpisywać umowy
 • jest możliwość budowania sieci partnerskiej, który wygląda następująco: prowizja z I poziomu to 20%, a prowizja II poziomu to 10% od wynagrodzenia zapisanego partnera (minimalny próg naliczenia premii to prowizja miesięczna partnera w wysokości 500 zł)
 Money2Money Rejestracja
Helion Program skupiający się na sprzedaży książek o różnorodnej tematyce. Rejestrując się w helion klikając tutaj, rejestrujesz się również w onepress, sensus, septem, ebookpoint, videopoint. Możesz korzystać z gotowych wtyczek, które publikują na Twojej stronie wybrane lub losowe książki. Każda osoba, która kupi książkę poprzez Twój link generuje dochód dla Ciebie.

Warunki:

-trzeba podpisać i odesłać umowę o dzieło

wypłata prowizji od 50 zł

prowizja dla Ciebie to 5% zamówienia

-nie ma możliwości budowania sieci partnerskiej

– ważność przechowywanych plików cookie to 30 dni

 brak możliwości budowania sieci partnerów
Złote Myśli Program proponuje te same produkty co Helion, czyli polecasz książki. Możesz sprawdzić jakie książki są aktualnie dostępne po rejestracji klikając w link –> Rejestracja

Warunki współpracy:

– trzeba podpisać i odesłać umowę

– wypłata prowizji do 10-go lub 20-go następnego miesiąca (w zależności od tego kiedy była wystawiona FA lub rachunek)

– wysokość prowizji:

Ebook 40%

Książka 40%

Audiobook do pobrania 40%

Audiobook na CD 40%

Kursy, VOD 20%

Szkolenia DVD i inne produkty 10%

– jest możliwość budowania sieci partnerów, która generuje dla Ciebie dochód w wysokości 10%

 Złote Myśli Rejestracja
Skąpiec Program proponujący fizyczne produkty, prowizja jest generowana dla Ciebie za przejścia użytkowników ze strony Skąpiec.pl, a następnie do sklepów. Warunki współpracy:

wypłata środków od 100 zł

– prowizja naliczana przez okres ważności cookie, czyli 90 dni

musisz mieć swoją stronę internetową

– wypłata prowizji następuje po wygenerowaniu rachunku, który trzeba wydrukować, podpisać i wysłać na adres firmy Skąpiec.

 brak możliwości budowania sieci partnerów

Pamiętaj, że rejestracja w tych programach jest darmowa i możesz z niej zrezygnować w każdej chwili. Ale nie o to przecież nam chodzi prawda? Masz zacząć na tym zarabiać i to jest nasz główny cel.

Poniżej wklejam Ci wyniki za moje pierwsze promowanie produktu.

comperia wyniki

 

 

 

 

 

 

 

Być może powiesz, że 255 zł to tyle co nic. Ale biorąc pod uwagę fakt, że wstawienie kilku linków zajęło mi nie więcej niż 3 min, a te 3 minuty pracy wygenerowały mi dochód w wysokości 255 zł, to uważam to za sukces.

Jeśli chciałbyś się dowiedzieć czegoś więcej o programach partnerskich, lub potrzebujesz pomocy w wystartowaniu skontaktuj się ze mną przez ten formularz. Reasumując, w programach partnerskich można zarobić naprawdę dużo pieniędzy, jeśli poświęcisz na to trochę czasu. Jeżeli nie posiadasz swojej strony internetowej, a chciałbyś taką mieć i nie wiesz jak to zrobić, zapisz się na mój newsletter, bo już niedługo osoby zapisane otrzymają dostęp do nowego kursu dotyczącego samodzielnego tworzenia stron internetowych.

Autor:

 

 • Pingback: Jak rozliczyć dochody z internetu? | Agnieszka Dudek()

 • Pingback: Jak zarobić na wiedzy? | Agnieszka Dudek()

 • Hej, brakuje tu kilku programu parterskich jak np TMefekt oraz mbank net pl warto je dodać, bo w nich również można budować sieć partnerów. Powodzenia 😉

  Odpowiedź na post Agnieszka Dudek

  • TMefekt nie znam osobiście, dlatego nie opisywałam. Co do mBanku – procedura zapisu do tego programu mnie odrzuciła. Zbyt dużo formalności jak dla mnie – numer dowodu, pesel… Dla mnie liczy się prostota 🙂 Dlatego ofertę mBanku pominęłam 😉
   Pozdrawiam Agnieszka Dudek

   • Co dziwne wktualnie TMefekt ma lepsze stawki niż sam mbank, więc nic nie tracisz 🙂

    Odpowiedź na komentarz Agnieszka Dudek

 • Zdecydowanie mi tutaj brakuje pp Bankiera.
  Zdecydowanie mam tam największe zarobki.

Simple Business by Nimbus Themes
Powered by WordPress